3/21/2018 4:03:01 PM
Почетна
Македонија
Политика
Економија
Крими хроника
Балкан
Свет
Живот
Анализи/Коментари/Ставови
Магазин
Секс
Спорт
верзија за мобилен уред
NetPress на Facebook

Турција: Обвиненија против 255 демонстранти, вклучувајќи седум странци, поради антивладините протести

10.12.2013 - 14:17:23
Турција: Обвиненија против 255 демонстранти, вклучувајќи седум странци, поради антивладините протести
Турското обвинителство подигна обвинение против 255 демонстранти, вклучувајќи седум странци, поради нивното учество во масовните антивладини протести кои ја потресоа земјата во јуни, пренесе „АФП“.

Против демонстрантите се покренати обвиненија, меѓу кои кршење на законите за демонстрации, нанесување на штета на верски објект и криење на криминалци.

Засега нема информации за националноста на странците кои се обвинети во рамките на случајот.

Најмалку шест лица загинаа, а 8.000 беа повредени за време на тринеделните антивладини протести.

автор: Нетпрес
Кристијан Голубовиќ: Го чекам денот да кажам се’ што имам!
10. 12.2013 - 14:55:58
категорија: БАЛКАН
„Ер Србија“ ги обнови летовите за Љубљана
10. 12.2013 - 14:20:04
категорија: БАЛКАН
Турција: Обвиненија против 255 демонстранти, вклучувајќи седум странци, поради антивладините протести
10. 12.2013 - 14:17:23
категорија: БАЛКАН
Повеќето граѓани на Црна Гора не сакаат членство во НАТО
10. 12.2013 - 14:09:00
категорија: БАЛКАН
(ВИДЕО) Како добила возачка дозвола? Вози по средина на патот, претекнува на полна линија
10. 12.2013 - 13:54:11
категорија: БАЛКАН
Ѓукановиќ во Белград, првпат по погребот на Ѓинѓиќ
10. 12.2013 - 13:19:11
категорија: БАЛКАН
Цените во Грција продолжуваат да паѓаат и во ноември
10. 12.2013 - 12:59:06
категорија: БАЛКАН
Грција се надева на нова транша од меѓународната помош до крајот на 2013 година
10. 12.2013 - 12:34:57
категорија: БАЛКАН
Грчки медиуми: Фијаско на Аврамопулос во Јужна Африка - пред Јоханесбург свратил до Дубаи
10. 12.2013 - 12:19:51
категорија: БАЛКАН
Училиштата во Црна Гора, првиот час го посветија на Мандела
10. 12.2013 - 11:19:45
категорија: БАЛКАН
Три милиони Грци без здравствено осигурување
10. 12.2013 - 10:49:26
категорија: БАЛКАН
„Велика Британија да престане со шпекулациите за бранот на мигранти од Бугарија и Романија“
10. 12.2013 - 10:48:40
категорија: БАЛКАН
Дачиќ: Србија никогаш не била толку близу, а далеку од ЕУ
10. 12.2013 - 10:19:58
категорија: БАЛКАН
Еврогрупата ја одложи одлуката за Грција, го потврди крајот на спасувачката програма за Ирска и одобри уште една транша помош за Кипар
10. 12.2013 - 10:04:08
категорија: БАЛКАН
Тачи: Избегната поделба на Косово
10. 12.2013 - 10:02:33
категорија: БАЛКАН
Грчките острови и скијачките одморалишта, се’ попривлечни за Русите
10. 12.2013 - 09:50:15
категорија: БАЛКАН
Воислав Шешељ е болен од рак на дебелото црево?
10. 12.2013 - 09:16:44
категорија: БАЛКАН
Хрватски гробари ограбувале мртовци за пиво и ќебапи
09. 12.2013 - 18:54:45
категорија: БАЛКАН
Турски весник го тужи Ердоган
09. 12.2013 - 13:39:15
категорија: БАЛКАН
Мистерија стара 70 години: Што се’ ограбиле нацистите од Србија
09. 12.2013 - 13:33:32
категорија: БАЛКАН
По десет години Ѓукановиќ ќе ја посети Србија
09. 12.2013 - 11:29:53
категорија: БАЛКАН
Рама: Економската состојба во Албанија е полоша од очекувањата
09. 12.2013 - 11:02:51
категорија: БАЛКАН
Србија: Ако сакате кредит, мора да докажете дека немате СИДА
08. 12.2013 - 15:20:09
категорија: БАЛКАН
Србија: 127 дилери на дрога уапсени во „Гром“
08. 12.2013 - 14:31:41
категорија: БАЛКАН
Се вчитува...
Архива
Тема на денот
Најнови вести денес
Најчитани вести
Колумна
Напаѓачите на споменикот на цар Душан се со заробени умови
08. 12.2013 - 09:12:10
Ало, „Разбуди се“, ш’о правиме сега, ги разбудивте фашистите! А вам топло ви препорачувам да осознаете за да научите...
Афоризам by Васил Толевски
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
НетПрес видео
Држава
Валута
Куповен
Среден
Продажен
ЕМУ
EUR
61,19
61,49
61,8
В. Британија
GBP
75,53
75,91
76,29
Швајцарија
CHF
50,78
51,03
51,29
САД
USD
47,4
47,64
47,88
Маркетинг    Архива    За нас    Контакт   Rss
Вестите на интернет страницата на новинската агенција НЕТПРЕС може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од новинската интернет агенција НЕТПРЕС, или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите.
© Copyright Net Press 2012, Skopje, MACEDONIA
Правен застапник на Новинската интернет агенција Нетпрес е адвокатската канцеларија "Апостолски" од Скопје
тел./факс: +389 2 3110 617; +389 2 3109 684
www.apostolski.com.mk
developed by: web design studio: Meduim3