1/16/2018 6:05:26 PM
Почетна
Македонија
Политика
Економија
Крими хроника
Балкан
Свет
Живот
Анализи/Коментари/Ставови
Магазин
Секс
Спорт
верзија за мобилен уред
NetPress на Facebook

Беровци натепале сограѓанин бидејќи не сакал да ги превезе

10.12.2013 - 13:29:30
Беровци натепале сограѓанин бидејќи не сакал да ги превезе
Лути беровци натепале сограѓанин бидејќи одбил да им биде бесплатно такси. 

Според информациите од Министерството за внатрешни работи 20-годишниот В.М. 18-годишниот Д.М. и 27-годишниот А.Џ. сите од село Русиново  пресретнале пресретнале сограѓанин кој бил заедно со неговата девојка во автомобил. 

Тројцата од него побарале превоз, а откако истиот одбил да ги превезе го претепале.
Од ударите на насилниците момчето завршило на Ургентен центар во Скопје. 

Инцидентот се случил минатиот месец.

автор: Нетпрес
Фингираните сообраќајки се’ почести
10. 12.2013 - 15:05:02
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Беровци натепале сограѓанин бидејќи не сакал да ги превезе
10. 12.2013 - 13:29:30
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Кривична за несовесен крушевчанец: Згазил велосипедист и избегал
10. 12.2013 - 13:17:33
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Кражба во Трубарево, тешка 3.250 евра
10. 12.2013 - 12:57:39
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Арамија украл телевизор од црква во тетовско Варвара
10. 12.2013 - 10:05:56
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Човечки леш во распаѓање пронајден во водите на Вардар
09. 12.2013 - 18:11:19
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Јанкулоска во Банкок: Стратешка цел на Македонија е континуирана и бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата
09. 12.2013 - 15:21:59
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Опожарен џип во Кавадарци
09. 12.2013 - 13:12:15
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Маскирани разбојници украле 2.000 евра од вработен во обложувалница
09. 12.2013 - 12:46:57
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Црногорец се обидел да прошверцува 195 штеки цигари на Блаце
09. 12.2013 - 12:38:44
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Минатиот месец „алфите“ со полни раце работа, приведени се вкупно 357 лица
09. 12.2013 - 12:10:20
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Пијан кумановец кршел се’ пред себе на бензинска, удрил и полицаец
09. 12.2013 - 11:12:08
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Крадците неуморни во изминатото деноноќие: Украдени пари и златен накит во Скопје, Свети Николе и Куманово
08. 12.2013 - 12:56:36
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Пукање во Скопје, едно лице повредено
08. 12.2013 - 12:47:58
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Голем пожар во скопската населба Циглана, изгореа 20 куќи
08. 12.2013 - 11:05:47
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Ограбен „Сенатор“, арамијата побогат за 200.000 денари
07. 12.2013 - 13:30:06
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Тетовец со нож прободел училишен служител
07. 12.2013 - 13:05:31
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Малолетна бегалка се криела во домот на своeтo 16-годишно момче
07. 12.2013 - 12:59:10
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Спречен уште еден обид за шверц на девизи
07. 12.2013 - 12:36:14
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Несреќа во Ѓорче Петров: Девојка почина по пад од петти кат
06. 12.2013 - 17:55:30
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Автомобил удри во велосипедист кај Градска болница
06. 12.2013 - 16:53:40
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Котевски: „Алфите“ го фатија Панда пред неговиот дом во Лисиче
06. 12.2013 - 14:47:20
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Спречен уште еден обид за шверц на девизи, овој пат запленети 70 илјади долари
06. 12.2013 - 13:45:54
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Извршителка направила штета од над 7,5 милиони денари
06. 12.2013 - 13:33:51
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
Се вчитува...
Архива
Тема на денот
Најнови вести денес
Најчитани вести
Колумна
Напаѓачите на споменикот на цар Душан се со заробени умови
08. 12.2013 - 09:12:10
Ало, „Разбуди се“, ш’о правиме сега, ги разбудивте фашистите! А вам топло ви препорачувам да осознаете за да научите...
Афоризам by Васил Толевски
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
НетПрес видео
Држава
Валута
Куповен
Среден
Продажен
ЕМУ
EUR
61,19
61,49
61,8
В. Британија
GBP
75,53
75,91
76,29
Швајцарија
CHF
50,78
51,03
51,29
САД
USD
47,4
47,64
47,88
Маркетинг    Архива    За нас    Контакт   Rss
Вестите на интернет страницата на новинската агенција НЕТПРЕС може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од новинската интернет агенција НЕТПРЕС, или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите.
© Copyright Net Press 2012, Skopje, MACEDONIA
Правен застапник на Новинската интернет агенција Нетпрес е адвокатската канцеларија "Апостолски" од Скопје
тел./факс: +389 2 3110 617; +389 2 3109 684
www.apostolski.com.mk
developed by: web design studio: Meduim3