3/21/2018 4:01:44 PM
Почетна
Македонија
Политика
Економија
Крими хроника
Балкан
Свет
Живот
Анализи/Коментари/Ставови
Магазин
Секс
Спорт
верзија за мобилен уред
NetPress на Facebook

Дали сте отворени за авантура во сексот?

10.12.2013 - 08:50:52
Дали сте отворени за авантура во сексот?
Доколку до сега не сте имале можност да се впуштите во авантура во сексот, размислете уште еднаш за тоа што може да ви донесе или да одземе пред конечно да се одлучите.Сексуалната авантура не му прилега на секого. За тоа мора да имате слобода на умот, но не и способност на чисто уживање, без да бидат во прашање било какви емоции. Се препуштате на авантура, а за неа воопшто не размислувате. Сексот со странец го искористувате заради сопствено уживање, но не го вреднувате.

Меѓутоа многу жени, понекогаш мешаат баби и жаби, за разлика од многу мажи кои одлично знаат како една авантура функционира. За емоции, тука нема место, во прашање е чист физички и најчесто контакт што не е долготарен. Кога се случува аферата, брзо се заборава. Но, според ова правило не се водат сите жени, што е голема грешка.

Секоја дама која има очекувања по една ноќ што ја поминала со маж, во голема заблуда е. Тој нема да ви бара број на телефон, а и ако го побара, мали се шансите дека некогаш ќе се јави. На тоа или гаснење на било какви чувства морате да бидете подготвени доколку сакате да се препуштите на незадолжително разменување на интима.

Зарем името „секс за една ноќ“ не е доволно јасно? Нема очекувања, нема друг пат, нема среќен крај. Што ќе започне и во кревет завршува.Тоа мора да го знаете доколку сакате да се впуштете во ваков однос. Во спортивно, ќе бидете повредени.

автор: Нетпрес
Пристигнаа најтенките кондоми на светот
10. 12.2013 - 10:23:09
категорија: СЕКС
Мрачни тајни, слабости кои мажите вешто ги кријат
10. 12.2013 - 09:44:39
категорија: СЕКС
Дали сте отворени за авантура во сексот?
10. 12.2013 - 08:50:52
категорија: СЕКС
Секси одење, зошто жените мрдаат со колковите?
06. 12.2013 - 15:09:44
категорија: СЕКС
Ова се природни афродизијаци за жените
06. 12.2013 - 09:18:11
категорија: СЕКС
Поради порнографија, мажите често потфрлуваат во кревет
06. 12.2013 - 08:54:47
категорија: СЕКС
Жените изневеруваат поради неговиот егоизам и малку добар секс
05. 12.2013 - 09:46:05
категорија: СЕКС
Мажите го слушаат само она што им одговара
05. 12.2013 - 09:15:32
категорија: СЕКС
Треба ли да му се верува на пијан маж?
05. 12.2013 - 08:59:26
категорија: СЕКС
Жените сепак не сакаат секс за една вечер
04. 12.2013 - 09:37:55
категорија: СЕКС
Еве што ви е потребно за маратонски секс
04. 12.2013 - 09:11:15
категорија: СЕКС
Смрт за ерекцијата, четири забранети реченици во сексот
04. 12.2013 - 08:47:19
категорија: СЕКС
За што жалат мажите, а за што жените во сексот
03. 12.2013 - 09:36:47
категорија: СЕКС
Доаѓаат празници, ако не сакате бебе подгответе кондоми
03. 12.2013 - 09:15:56
категорија: СЕКС
Знаете ли како изгледа совршената љубовница?
03. 12.2013 - 08:52:22
категорија: СЕКС
Како, сексуалниот живот на жените се промени за овие две децении
02. 12.2013 - 13:48:48
категорија: СЕКС
Ова е научно-истражувачката брачна двојка која проучила 14 илјади оргазми
02. 12.2013 - 13:31:14
категорија: СЕКС
Седум совети за незаборавен секс
02. 12.2013 - 12:15:08
категорија: СЕКС
Понеделник е најлош ден за средба, а саботата е најпопуларна
29. 11.2013 - 10:06:44
категорија: СЕКС
Каде живее љубовта на вашиот живот?
29. 11.2013 - 09:28:08
категорија: СЕКС
Мажите почесто се повредуваат од жените за време на сексот
29. 11.2013 - 09:03:05
категорија: СЕКС
Студенти на факултет слушаат предавања за мастурбација
28. 11.2013 - 09:24:40
категорија: СЕКС
Преголемите оптимисти лошо поминуваат во бракот
28. 11.2013 - 09:01:13
категорија: СЕКС
Пет најчести причини за неверство
28. 11.2013 - 08:46:17
категорија: СЕКС
Се вчитува...
Архива
Тема на денот
Најнови вести денес
Најчитани вести
Колумна
Напаѓачите на споменикот на цар Душан се со заробени умови
08. 12.2013 - 09:12:10
Ало, „Разбуди се“, ш’о правиме сега, ги разбудивте фашистите! А вам топло ви препорачувам да осознаете за да научите...
Афоризам by Васил Толевски
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
НетПрес видео
Држава
Валута
Куповен
Среден
Продажен
ЕМУ
EUR
61,19
61,49
61,8
В. Британија
GBP
75,53
75,91
76,29
Швајцарија
CHF
50,78
51,03
51,29
САД
USD
47,4
47,64
47,88
Маркетинг    Архива    За нас    Контакт   Rss
Вестите на интернет страницата на новинската агенција НЕТПРЕС може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од новинската интернет агенција НЕТПРЕС, или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите.
© Copyright Net Press 2012, Skopje, MACEDONIA
Правен застапник на Новинската интернет агенција Нетпрес е адвокатската канцеларија "Апостолски" од Скопје
тел./факс: +389 2 3110 617; +389 2 3109 684
www.apostolski.com.mk
developed by: web design studio: Meduim3