3/21/2018 3:57:48 PM
Почетна
Македонија
Политика
Економија
Крими хроника
Балкан
Свет
Живот
Анализи/Коментари/Ставови
Магазин
Секс
Спорт
верзија за мобилен уред
NetPress на Facebook
Графикони
Колумна
Напаѓачите на споменикот на цар Душан се со заробени умови
08. 12.2013 - 09:12:10
Ало, „Разбуди се“, ш’о правиме сега, ги разбудивте фашистите! А вам топло ви препорачувам да осознаете за да научите...
Груевски: Евроинтеграцијата најважен национален приоритет и стратешка цел на Македонија
10. 12.2013 - 13:01:54
Европската интеграција на Македонија е најважен национален приоритет и генерална стратешка цел на земјата, беше пораката која премиерот Никола Груевски ја пренесе на Европските преставници на вчерашното обраќање во седиштето на фондацијата Конрад Аденауер во Брисел, јавува дописникот на Нетпрес од Брисел. „Започнувањето на преговорите на Македонија со Европската Унија би претставувало...
Приказни од македонските судници: Карање, гризење и пензионерски разводи
Грчки медиуми: Фијаско на Аврамопулос во Јужна Африка - пред Јоханесбург свратил до Дубаи
АНАЛИЗА: ЕУ – кошмар за едни, сон за други
Македонија
Балкан
Свет
Спорт
Магазин
Секс
Најнови вести денес
Најчитани вести
Се вчитува...
Архива
Тема на денот
Интервју
Парнарџиева-Змејкова: Стимулациите за лекарите ќе го подобрат здравствениот систем
03. 12.2013 - 09:46:50
Во неодамна промовираната Стратегија за работата на Фондот за здравство, дел од промените се однесуваат и на намалување на цената на лековите, активности насочени кон зголемување на свеста на граѓаните за здравјето и за здравиот начин на исхрана, придобивките од електронската здравствена картичка.За овие неколку прашања говори директорката на Фондот за здравствено осигурување, Маја Парнарџиева.
Афоризам by Васил Толевски
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
Поголемиот дел од народот е задоволен! Не е мала работа во оваква џунгла да се остане жив!?
НетПрес видео
Држава
Валута
Куповен
Среден
Продажен
ЕМУ
EUR
61,19
61,49
61,8
В. Британија
GBP
75,53
75,91
76,29
Швајцарија
CHF
50,78
51,03
51,29
САД
USD
47,4
47,64
47,88
Маркетинг    Архива    За нас    Контакт   Rss
Вестите на интернет страницата на новинската агенција НЕТПРЕС може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од новинската интернет агенција НЕТПРЕС, или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите.
© Copyright Net Press 2012, Skopje, MACEDONIA
Правен застапник на Новинската интернет агенција Нетпрес е адвокатската канцеларија "Апостолски" од Скопје
тел./факс: +389 2 3110 617; +389 2 3109 684
www.apostolski.com.mk
developed by: web design studio: Meduim3